Výlet jsme si neohroženě užili

Mgr. Alena Bohačíková

• Mgr. Alena Bohačíková
  • Mgr. Veronika Slámová

Jaký život mají zvířata v záchranné stanici? Se žáky sedmého ročníku jsme měli možnost odpovědět si na tuto otázku v úterý 28. června. Záchranná stanice v Bartošovicích – to byl cíl letošního školního výletu. Seznámili jsme se s krutými osudy dravých ptáků i savců, kteří mohou i přes své handicapy žít, i když už ne divoce, ale jen v lidské blízkosti, a to díky nadšení a práci záchranářů.

Nejvíce nás zaujala vydra, také jsme si užili pohled na krmící se veverku, za srdce nás chytily i příběhy handicapovaných opeřenců.

Teď už víme, že opuštěné srnče či kolouška nemáme zachraňovat, protože jeho maminka opodál shání něco k snědku. Víme také dost o ohrožených druzích zvířat. A neunikla nám informace ani o živočišné říši v Poodří.

Výlet jsme si i přes nepřízeň počasí užili. Už teď můžeme přemýšlet, kam se vydáme příště.